skip to Main Content
Lagerbolagonline » Växel: 060-16 81 50     Lagerbolag: 060-16 81 70 info@bolagsratt.se

Kontakta oss

Anders Larsson

Anders Larsson
Jurist
, VD
Direkt 060-16 81 51
Mobil 070-211 76 74
anders.larsson@bolagsratt.se
Född: 1963 i Sundsvall
Utbildning:
Uppsala universitet (jur kand 1990)
Erfarenhet:
PRV:s Bolagsavdelning 1991-1993
Kommissionären för Aktiebolagsärenden 1993-2002
Bolagsrätt Sundsvall 2002

Fredrik Lovén

Fredrik Lovén
Jurist
Direkt 060-16 81 52
Mobil 070-385 10 90
fredrik.loven@bolagsratt.se
Född: 1967 i Malmö
Utbildning:
Stockholms universitet (jur kand 1994)
Erfarenhet:
PRV:s Bolagsavdelning 1995-1998
Länsrättsnotarie, Länsrätten i Västernorrlands län 1998-2000
Kommissionären för Aktiebolagsärenden 2000-2003

Totte Dahlin

Totte Dahlin
Jurist
Direkt 060-16 81 53
Mobil 070-319 81 53
totte.dahlin@bolagsratt.se
Född: 1974 i Härnösand
Utbildning:
Uppsala universitet (fil kand i företagsekonomi 1999)
Uppsala universitet (jur kand 2000)
Erfarenhet: Riksrevisionsverket 1999-2000
Bolagsverket 2000-2005

Marina Jonsson

Marina Jonsson
Jurist, kontorschef
Direkt 060-16 81 54
Mobil: 070-109 37 06
marina.jonsson@bolagsratt.se
Född: 1967 i Glommersträsk
Utbildning:
Uppsala universitet (jur kand 1992)
Erfarenhet:
Länsrätten i Gävleborgs län 1992
Bolagsverket 1993-2010

Andreas Lundström

Andreas Lundström
Jurist
Direkt 060-16 81 75
Mobil 070-516 81 75
andreas.lundstrom@bolagsratt.se
Född: 1991 i Sundsvall
Utbildning:
Umeå universitet (juristexamen 2016)
Erfarenhet:
Handläggare Bolagsverket 2010-2011 samt sommaren 2012
Sommarnotarie Överklagandenämnden för Studiestöd 2013
Sommarnotarie Skatteverket 2014
Bolagsrätt Sundsvall 2015

Emilia Wallin

Emilia Wallin
Jurist
Direkt 060-16 81 76
Mobil 070-375 85 30
emilia.wallin@bolagsratt.se
Född 1991 i Östersund
Utbildning:
Umeå Universitet (juristexamen 2015)
Erfarenhet:
Familjens Jurist 2015-2017
Bolagsrätt Sundsvall 2017

Mari Kovaniemi

Mari Kovaniemi
Assistent, lagerbolag
Direkt 060-16 81 57
mari.kovaniemi@bolagsratt.se
Född: 1979 i Botkyrka
Erfarenhet:
Handläggare på PRV:s Bolagsavdelning 2002-2003
Bolagsrätt Sundsvall 2004

Cathrine Arnfridsdotter

Cathrine Arnfridsdotter
Assistent, lagerbolag
Direkt 060-16 81 71
cathrine.arnfridsdotter@bolagsratt.se
Född: 1975 i Sundsvall
Erfarenhet:
Handläggare på PRV:s Bolagsavdelning Registrering 1996-2003
Bolagsrätt Sundsvall 2007

Olina Wåhlstedt

Olina Wåhlstedt
Assistent, lagerbolag
Direkt 060-16 81 59
olina.wahlstedt@bolagsratt.se
Född: 1994 i Sundsvall
Erfarenhet:
Bolagsverket 2017-2018
Bolagsrätt Sundsvall 2018

Viktor Bergman Gullmark

Viktor Bergman Gullmark
Assistent, lagerbolag
Direkt 060-16 81 73
viktor.bergman.gullmark@bolagsratt.se
Född: 1995 i Sundsvall
Erfarenhet:
Bolagsverket 2017-2018
Bolagsrätt Sundsvall 2019

Ida Grannas

Ida Grannas
Assistent, lagerbolag
Direkt 060-16 81 77
ida.grannas@bolagsratt.se
Född: 1985 i Sundsvall
Utbildning: Yrkeshögskolan Mitt (paralegal 2019)
Erfarenhet: Serviceyrke: 2004 – 2017
Bolagsverket 2018
Bolagsrätt Sundsvall 2019

Matilda Sjödin

Matilda Sjödin
Assistent, lagerbolag
Direkt 060-16 81 78
matilda.sjodin@bolagsratt.se
Född: 1996 i Sundsvall
Erfarenhet:
Servicebranschen 2015-2019
Randstad 2019
Bolagsrätt Sundsvall 2020

Sara Johnsson Peteh

Sara Johnson Peteh
Assistent, lagerbolag
Direkt 060-16 81 56
sara.johnsson.peteh@bolagsratt.se
Född: 1972 i Sundsvall
Utbildning:
IHM Business School Stockholm (Business communications DIHM, 2001)
Yrkeshögskolan Mitt (Paralegal, 2017)
Erfarenhet:
Servicebranschen 1991-2000
Rekryteringsbranschen 2001-2004, 2012-2015
Egen företagare 2004-2009
Servicebranschen 2009-2012
Bolagsverket 2015-2018
Advokatsekreterare 2018-2020
Bolagsrätt Sundsvall 2020

Corina Dahlqvist

Corina Dahlqvist
Snabbavveckling, ekonomi, assistent
Direkt 060-16 81 55
corina.dahlqvist@bolagsratt.se
Född 1980 i Örnsköldsvik
Utbildning:
Ekonomi Mittuniversitetet
Erfarenhet:
Casino Cosmopol 2001-2008
Hotellbranschen 2008-2012
Assistent IL Recycling 2012-2014
Ekonomiassistent SCA 2014-2016
Bolagsrätt Sundsvall 2017

Wendy Merino

Wendy Merino
Ekonomiansvarig
Direkt 060-16 81 72
wendy.merino@bolagsratt.se
Född: 1982 i Lima, Peru
Erfarenhet:
Redovisningskonsult Contrado redovisning 2011-2017
KPMG 2017-2018
Bolagsrätt Sundsvall 2018

Emelie Bergh

Emelie Bergh
Paralegal
Direkt 060-16 81 74
emelie.bergh@bolagsratt.se
Född: 1996 i Degerfors
Erfarenhet:
Bolagsrätt Sundsvall 2015

Emma Wik

Emma Wik
Paralegal
Direkt 060-16 81 58
emma.wik@bolagsratt.se
Född: 1989 i Härnösand
Utbildning:
Yrkeshögskolan Mitt (paralegal 2017)
Erfarenhet:
Servicebranschen 2008-2017
Bolagsrätt Sundsvall 2017

Camilla Biström

Camilla Biström
Paralegal
Direkt 060-789 33 01
Mobil 072-724 81 24
camilla.bistrom@bolagsratt.se
Född: 1980 i Norsjö
Erfarenhet:
Servicebranschen 1996-2004
Bolagsverket 2005-2008
PwC för Aktiebolagsärenden 2008-2018
Aspia för Aktiebolagsärenden 2018-2020
Bolagsrätt Sundsvall 2020

Back To Top